Telefon: 485 101 112

Vložit dotaz do poradny »

Pohřební poradna - zodpovídány jsou dotazy, které se týkají pouze společnosti Likrem s.r.o.

další pohřeb

Iveta Duchoňová, 23.10.2014 (České Budějovice)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak mám řešit následující problém. V červenci zemřel můj tatínek, máme rodinný hrob a poslední byla pohřbena moje babička - před 31 roky. Mysleli jsme, že nebude žádný problém s uložením rakve. Bohužel, večer před konáním pohřbu nám hrobník oznámil, že nemůže kopat dostatečně hluboko, protože ostatky babičky jsou téměř netknuté. Pohřbili jsme tedy tatínka do hloubky, která asi není úplně ve shodě se zákonem. Hlína je v hrobě hrozně jílovitá a já mám nyní strach, že do hrobu již nepůjde nikoho dalšího pohřbít. Ani bych nechtěla žádného hrobníka vystavit podobného nečekaného zážitku. Mám požadovat po obci nový hydrogeologický průzkum? A jakou mohu čekat náhradu za "nepoužitelný" a na nevhodném místě povolený hrob? Děkuji předem za odpověď, I. Duchoňová

Dobrý den,

tuto situaci řešte s příslušnou hřbitovní správou, která by měla mít řešení této situace zanesené i v provozním řádu veřejného pohřebiště.

Likrem s.r.o.

Evidenční čísla uren

Josef Šindelka, 22.10.2014 (Praha 4)

Měnili jsme jsi zem na hrobě a chtěli bychom zjistit zda lze podle evidenčních čísel na plastové urně určit jméno zemřelého.Děkuji Šindelka

Dobrý den.

Samozřejmě, že je to možné. Příslušnou evidenci vede každé krematorium v tzv. kremačním deníku.

Likrem s.r.o.

V hrobě cizí urna

Zita, 18.10.2014 (Olomouc)

Dobrý den, prosím, poraďte, jak postupovat, kam se obrátit. V r. 1979 mamince zemřel otec, urna uložena kameníkem do malého hrobu bez naší přítomnosti, v r. 1981 zemřela její matka, urna opět uložena kameníkem do hrobu bez naší přítomnosti, před cca 10 lety objednán nový hrob, vše dělal kameník i přemístění uren, před měsícem zemřel mamince manžel, při ukládání urny jsme byli přítomni, jedna urna je cizí, nepatří nám a dědeček chybí, kde urnu dohledat a kam dát cizí urnu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obraťte se na příslušnou hřbitovní správu, která má na starosti Váš hrob. Nikdo jiný Vám nemůže pomoci, neboť nemá záznamy.

Likrem s.r.o.

pohřeb bez obřadu/tedy i beze jména?

xénie, 23.09.2014 (Liberec 6)

Dobrý den,mám prosím dotaz:když jsou pohřby bez obřadu veřejnosti to znamená ,že jde jen o kremaci?není možné uveřejnit jména zesnulých?před 5 lety mě zemřel bratr a díky rodině s kterou nejsme v jednotě, jsem se ani nedověděla, že bratr umřel na LDN na rakovinu.Bratr ho nechal na náklady obce zpopelnit a tak ani nevím dodnes kde je jeho popel a kdy měl kremaci.Proto chodím na vaše stránky se podívat kdo bohužel umřel,nedávno jsem tam našla kamárádku ,rodina v bolesti pozapoměla všem kamarádům rozeslat oznámení o úmrtí a jen díky vašim stránkám jsem rozloučení nezmeškala. /je mě 59 let /Děkuju.

Dobrý den,

obřad bez veřejnosti znamená, že objednavatel a nejbližší rodina si nepřeje zveřejnit jméno zesnulé/ho. Je to převážně z toho důvodu, že se chtějí rozloučit pouze v nejbližší rodině.  Pohřby bez provedení smutečního obřadu (samotné zpopelnění) nejsou zveřejňovány.

Likrem s.r.o.

Uložení uren

Ivana, 23.09.2014 (Tábor)

Dobrý den,je možné popel pozůstalého rozdělit do dvou uren a každou uložit na jiném hřbitově do hrobu.Bylo to přání pozůstalého.Děkuji

Dobrý den.

Ano možné to je. Stačí se dohodnout s objednavatelem pohřbu a následně o tuto službu požádat příslušné krematorium, nebo pohřební službu.

Likrem s.r.o.

ekonomický pohřeb

xénie, 09.09.2014 (Liberec 6)

Dobrý den,všimla jsem si ,že ekonomické pohřby se dělají ve výstaavní síni jen ve středu,je tento pohřeb možné sjednat třeba i ve čtvrtek nebo v pátek?děkuji za odpověď.

Dobrý den.

Ano, možné to je, ale jen v případě, že čas obřadu v tyto dny nebude časově kolidovat s obřady ve velké obřadní síni.

Likrem s.r.o.

zabudování urnové schránky do hrobky

Havras, 26.08.2014 (Mladá Boleslav)

Máme vyzděnou hrobku kde jsou na dně po celé šíři 2 staré rakve babičky a maminky. Hrobka je překryta mramorovou deskou. Je možné zabudovat do hrobky urnovou schránku na cca 4-6 uren aniž by se tato úprava dotkla uložených rakví. A jak ?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mělo by to jít. Konkrétní postup ale zvolí kameník, nebo ten kdo bude schránku do hrobky montovat. Těžko říci jak to udělat, nebož neznáme dispozice Vaší hrobky. Obraťte se na kamenictví nebo hrobníka a ti Vám poradí, jakým způsobem je možno Váš požadavek řešit.

Sjednání pohřbu doma

Klára Hunešová, 24.08.2014 (Liberec)

Dobrý den, je služba sjednání pohřbu doma zpoplatněna ?

Dobrý den,

sjednání pohřbu doma není zpoplatněná služba.

Likrem s.r.o.

Co s urnou ?

Jana Pavlová, 31.07.2014 (Tachov)

Je možné vysypat popel z urny v lese ?

Dobrý den,

v podstatě ano. Pochopitelně, aby vše bylo naprosto v pořádku, měla byste mít souhlas majitele daného lesa. Ale jinak Vám nic nebrání provést rozptyl třeba v lese.

Rada

Šárka, 17.07.2014 (Praha)

Dobry vecer, moc vas prosim o radu. Zemrela mi maminka (byla u nas na navsteve) pred smrti si koupila hrob, kde pochovala sveho manzela. Po case vazne onemocnela, a muj bratr nechal hrob napsat na sebe. Maminku mam doma v urne, a muj bratr dal od vseho ruce pryc. Potrebuji maminku ulozit do hrobu ktery ma ve Slanem. Nikdo se mnou nekomunikuje...ulozeni urny pry muze zarizovat jen ten, kdo ma papiry od hrobu, a na koho je hrob napsany. Opravdu uz nevim jak dal. Dekuji moc za odpoved. Sarka

Dobrý den,

kontaktujte příslušnou hřbitovní správu ve Slaném a zkuste jim vysvětlit Vaší situaci.  Ale je to tak jak jste naznačila. O konkrétním hrobovém místě se budou bavit jen s nájemce, který má uzavřenou smlouvu. Doporučuji se dohodnout s bratrem. Je to nejsnažší řešení Vašeho problému.