Telefon: 485 101 112

Vložit dotaz do poradny »

Pohřební poradna - zodpovídány jsou dotazy, které se týkají pouze společnosti Likrem s.r.o.

Jak otevřít patronu s popelem

Renata, 17.01.2015 (Praha)

Dobrý den,prosím poraďte jak otevřít plastovou patronu s popelem abych mohla zemřelého přesypat do urny.

Dobrý den,

pokud máte na mysli černou plastovou urnu s evidenčním číslem, tak doporučujeme jí nechat zavřenou. Pokud máte ozdobnou urnu, tak většina těchto uren je vyrobena v rozměrech, které umožňují do nich vložit celou tuto plastovou urnu. Pokud trváte na tom, že popel chcete přesypat, tak budete muset rozbít víčko a následně popel přesypat.

Likrem s.r.o.

dotaz

p.Libor, 08.01.2015 (Jablonec n.Nisou)

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kolik kremací proběhlo ve vašem zařízení za rok 2014 a kolik celkově od zahájení provozu ke konci roku 2014 jestli je tato informace k dispozici.Děkuji za odpověd.

Dobrý den.

Za rok 2014 bylo v libereckém krematoriu provedeno celkem 2542 kremací, celkový počet kremací od zahájení provozu krematoria do 31.12.2014 je 186 898.

Likrem s.r.o.

Zrušené mmísto hrobove

Ilona Jegyináková, 20.12.2014 (Lenora 87)

Dobry den, na Morave jsme měly už strašně dlouhodilo pronajatý hrob dědečka, pokaždé nám přišla složenka do jižních čech bychomsky zaplatili nájem hrobového místa, když se teta jela podívat na hřbitov a zapálit svíčku, zjistila že tam už dědeček není.... Nikdo nám neposlal složenku jako vždy, ale už tam rok leží nějaká paní, dědové ostatky také nevíme kde jsou. Poslali nás na úřadě do haje a nebavili se s námi. Kde je spravedlnost

Je nutno zjistit, jak dlouho nebyl pronájem hrobového místa hrazen. Pak se podívejte do provozního řádu příslušného hřbitova a zjistěte si, jak daný provozovatel hřbitova podle řádu řeší situaci, kdy není hrazen pronájem. A pokud stavající stav bude v rozporu s provozním řádem, můžete si stěžovat.

Nicméně se domníváme, že provozovatel hřbitova nejspíše postupoval v souladu s provozním řádem. Myslíme, že si nikdo nedovolí jen tak někomu zrušit hrob bez vážného důvodu.

Likrem s.r.o.

Informace

Libuše Šeligová, 16.12.2014 (Valašské Klobouky)

Prosím o sdělení ceny za odsunutí části desky na hrobě, vložení klasické plastové urny a zasunutí desky zpět. Děkuji za informaci

Tuto informaci byste měla najít na nástěnce na každém hřbitově. Případně v kanceláři hřbitovní správy příslušného hřbitova.

Likrem s.r.o.

Hrobka

Aleš, 07.12.2014 (Jablonné nad Orlicí)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je možné si doma na zahradě popřípadě někde jinde mimo hřbitov postavit třeba kamenou hrobku kde bude tělo uloženo jako (mumie) s tim že by byla řádně zapečetěna ( zazděná a zasypaná) popřipadě kde se to da zjistit. Děkuji za odpověď

Toto není možné. Uložení těla do země je možné jen na hřbitově. Na zahradě si lze uložit pouze urnu s popelem.

Likrem s.r.o.

uložení urny

Leona, 06.12.2014 (Polička)

Dobrý den, před rokem a půl mi zemřel tatínek, jeho současná žena si nechala urnu doma,a s bratrem k ní nemáme přístup, jelikož s nynější paní nemáme dobré vztahy. Je možné požadovat po ní, aby uložila otce někde,kam budeme mít přístup i my?

Dobrý den,

jediný způsob jak to vyřešit je dohoda se současnou ženou. Neexistuje žádná právní úprava, která by někomu nařizovala zpřístupnit urnu ostatním. V tomto případě, je to vždy o dohodě. Bohužel.

Likrem s.r.o.

Spopelnene matky?

Jiri, 02.11.2014 (Ostrava)

Dobry den,chtel jsem se zeptat jestli se da zistit spopelneni me matky nebo byla dana do hrobky?nebyl jsem totiz na jejim pohrbu byl jsem mimo CR. A s rodinou nejsem v kontaktu.chtel bych vlaste zistit jeste je matka na miste v oloumouci a jestli ma hrobek nebo je s popelnena v neredine v oloumouci mohli by jste mi poradit, jak to resit? Dekuji jiri

Dobrý den,

Nejjednodušší cesta je domluva z rodinou, která zařizovala pohřeb. Pokud to možné není, tak začněte tím, že budete kontaktovat krematoria a hřbitovy kolem Olomouce a ptejte se, zda u nich došlu k pohřbení Vaší matky. Počítejte s tím, že Vám mohou být účtovány poplatky za vyhledávání v evidenčních knihách.

Likrem s.r.o.

Vsypová loučka

Hunakova, 29.10.2014 (Jaroměř)

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné výjmout popel po kremaci, který byl vsypán na vsypové loučce?Děkuji

Dobrý den,

pokud byl proveden rozptyl na rozptylové loučce, tak již není možno popel žádným způsobem extrahovat zpět.

Likrem s.r.o.

Kam s cizí urnou?

Lucie, 29.10.2014 (Příbram)

Dobrý den, koupili jsme dům v dražbě a v domě je mimojiné i urna s popelem - jak s ní máme naložit, kam ji odevzdat? Původní majitel domu od všeho dal ruce pryč a o nic nemá zájem. Děkuji za Váš čas, přeji hezký den

Dobrý den,

urnu můžete odnést na nejbližší hřbitov a nechat popel uložit do společného hrobu. Za tuto službu Vám bude naúčtována částka, dle platného ceníku konkrétní hřbitovní správy.

Likrem s.r.o.

prodej hrobu a pozůstatky

Jana, 25.10.2014 (Plzeň)

Dobrý den,jak postupovat při prodeji hrobu s pozůstatky minulých majitelů hrobu? Je prodejce povinnen hrob prodat vyklizený a vše , co s tím souvisí zaplatit? Nebo jsou povinni kupující přijmout cizí uložené pozůstatky s koupí hrobu? Děkuji

Dobrý den,

obraťte se na hřbitovní správu daného hřbitova. Určitě se dá domluvit na řešení této situace. Co se týká finančních nákladů, záleží i na tom, jak zní kupní smlouva mezi Vámi a předchozím majitelem.

Likrem s.r.o.