Telefon: 485 101 112

Vložit dotaz do poradny »

Pohřební poradna - zodpovídány jsou dotazy, které se týkají pouze společnosti Likrem s.r.o.

Přestěhování urny

Jaroslava, 20.09.2015 (Ústí nad Labem)

Dobrý den chtěla bych se zeptat mé známe zemřel druh nikde nebyly spolu vedený, jen měli spolu děti.Jeho rodina hradila obřad jen nechaly fakturace nechat napsat na tu známou kvůli pohřebnému.Jenže sestra zesnulého když šla vyzvednout urnu tak doklad o vyzvednutí nechala napsat na sebe.A ted rodina chce až našetří peníze udělat zesnulému pomníček a bojí se že přítelkyně zesnulého nebude chtít vydat urnu.Tak bych chtěla zjistit zda jí musí nebo ne vydat rodině??Děkuji za odpověď

Obecně platí, že pohřební služba vydá urnu tomu, kdo je vypravitelem pohřbu. Vše ostatní je již věc domluvy mezi pozůstalými. PS do tohoto není oprávněna zasahovat. V těchto citlivých věcech není jiná cesta, než se domluvit. Nakonec důstojné místo pro uložení urny by mělo být v zájmu všech.

Likrem s.r.o.

Čekání na urnu

Michaela, 31.08.2015 (Česká lípa)

Dobrý den chtěla bych se zeptat, když mi umřela babička tak jsem jí dali spálit. A já se chci zeptat jak dlouho trvá než si mužeme vyzvednout urnu

Dobrý den,

průměrná doba je 7 - 10 dní od obřadu.

Likrem s.r.o.

pohřeb bez obřadu

B. Blanka, 19.08.2015 (Liberec)

Chtěla jsem se informovat,kolik stojí pohřeb /zpopelnění/bez obřadu.

Zavolejte si na náš telefon. Zákon o regulaci reklamy zakazuje pohřebním službám prezentovat ceny svých služeb - viz zákon č. 40/1995 Sb.

Likrem s.r.o.

uložení urny

Štefan, 07.05.2015 (Šumperk)

Dobrý den, je možné světit i urnové hroby? Děkuji

Dobrý den,

v dnešní době lze vysvětit cokoli. Ale s tímto dotazem se obraťte na farnost ve Vašem okolí.

uložení urny do hrobu

Novák Jiří, 08.04.2015 (Všeruby)

Dobrý den,je možné, abychom si urnu do našeho hrobu uložili sami nebo je nutné oslovit hrobníka???Děkuji za informaci.

Dobrý den,

vždy je nutné kontaktovat hřbitovní správu kvůli evidenci uložených uren.

Likrem s.r.o.

Přestěhování urny

Zdenek Novák, 13.03.2015 (Pozořice)

Dobrý den, před dvaceti lety mi zemřel tatínek, který byl uložen (urna)do rodinného hrobu.(jsou tam uloženy ještě ostatky jeho rodičů) Pohřeb tenkrát zařizovala maminka spolecne s mými dvěma strýci. Nyní nemáme bohužel mezi sebou dobré vztahy a maminka by si přála urnu s popelem přestěhovat do jineho hrobu . Chtěl bych se zeptat kolik stoji toto přestěhování a jestli je vůbec možné .A jestli musím mít strýcův souhlas s přestěhováním , když hrob je napsaný na něho. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přesunout urnu je samozřejmě možné. Ale strýcův souhlas budete potřebovat. Bez něho Vám příslušná hřbitovní správa neotevře hrob a urnu nevydá. Náklady na přesun urny do jiného hrobu jsou zřejmě jen ve výši pronájmu nového hrobového místa na Vámi zvoleném hřbitově.

Likrem s.r.o.

Rozptyl

Eva Vosáhlová, 07.03.2015 (Liberec)

Dobrý den, máme doma urnu a rádi bychom nechali popel rozptýoit na rozptylové loučce. Co je pro to třeba udělat a jaká je cena? Děkuji.

DObrý den,

je potřeba kontaktovat hřbitovní správu v krematoriu a domluvit se s ní na termínu.

Kalkulace rozptylu:

  • Úprava popela - 845,- Kč (pokud již v minulosti nebyla úprava provedena!)
  • Rozptyl s provedením smutečního obřadu - 3004,- Kč (bez provedení obřadu 2116,- Kč)
  • poplatek MěÚ za užití rozptylové loučky - 470,- Kč

Všechny ceny jsou včetně DPH.

Likrem s.r.o.

Manipulace s rakví při pohřbu

Josef, 25.02.2015 (Kasejovice)

Vážení,při pohřbu do země jsme jako hasiči doprovázeli našeho člena a bylo nám odpíráno, abychom nesli rakev s ostatky z auta ke hrobu(asi 20 metrů). Správce hřbitova se odvolával na zákon.Žádný jsem nenašel.Děkuji Josef

Dobrý den,

zákon toto skutečně neřeší. Jediné, kde by to mohlo být ošetřeno, je provozní řád hřbitova.

Likrem s.r.o.

dotaz

Veronika, 31.01.2015 (Šumperk)

Dobrý den, ráda bych se zeptala na pár informací ohledně zesnulých prarodičů.Mám 8 let zesnulého dědu a 7 let babičku, moje rodina za tu dobu nebyla schopná domluvit se ohledně pohřbení a z toho vyplývá že si je moje rodina přehazuje mezi sebou jako horký brambor, od úmrtí je nejprve měla doma teta a po té si je k sobě vzal strejda a má je stále doma v urnách.Prosím poradte mi jestli já jako vnučka která s nimi prožila nejkrásnější dětství můžu zakročit a dopřát jim to na co mají právo ode dne úmrtí. Bojím se toho, že mi je strejda nevydá tak Vás žádám o pomoc. Děkuji Veronika

Dobrý den,

vše je o dohodě. Doporučuji se se strýcem dohodnout. Jiná cesta není. Nelze žádným způsobem strýci nařídit, aby Vám urny vydal. Pokud je to tak, jak píšete, tak určitě byste mohli najít společnou řeč a zajistit pro prarodiče důstojné místo, kde budou urny uloženy.

Likrem s.r.o.

vyzvednuti urny

Marie, 28.01.2015 (praha)

Dobrý den, chtela jsem se zeptat jeskli si mužem z hrobu vyzvednout urny sami. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to rozhodně možné není. Vždy je nutno si otevření hrobu domluvit se hřbitovní správou, která vede evidenci uložených uren.

Likrem s.r.o.