Telefon: 485 101 112

Vložit dotaz do poradny »

Pohřební poradna - zodpovídány jsou dotazy, které se týkají pouze společnosti Likrem s.r.o.

Samostatná koupě rakve

AB, 30.10.2015 (Nový Bor)

Dobrý den,natáčíme amatérský film horrorového žánru a potřebovali bychom do něj jako rekvizity mimo jiné rakev v životní velikosti a některé další propriety podobného druhu. Existuje možnost zakoupit je samostatně i bez objednání pohřbu jako celku?Díky,AB

Dobrý den,

ano, rakev můžete koupit samostaně. Jen bude zdaněna vyšší sazbou DPH, neboť není prodána v rámci poskytovaných souvisejích úkonů.

Likrem s.r.o.

Urna

Katerina Sikova, 30.10.2015 (Stonava)

Dobry den.Jak dlouho trva nez vam daji urnu.Vsichni mi rikaji ze tak mesic.Je to pravda??Dekuji

Dobrý den,

obvyklá doba je cca 7-10 pracovních dní.

Likrem s.r.o.

vyzvednutí urny z rodinného hrobu

Petra Braunspergerová, 24.10.2015 (Zlosyň)

dobrý den,mám urnu s mým zesnulým synem v rodinné hrobce rodiny Braunspergerových na hřbitově v Praze-Malvazinkách,chtěla bych si syna přemístít blíže ke svému bydlišti,prosím jak mám postupovat,je nutné kontaktovat rodiče mého muže se kterým nežiji,nebo stačí domluva se hřbitovní správou?Co vše k tomu potřebuji?Děkuji za informaci Braunspergerová Petra

Dobrý den,

nejprve je nutné se domluvit s nájemcem stávajícího hrobového místa, který s Vámi dojde, nebo Vám dá plnou moc k jednání se hřbitovní správou hřbitovu na Malvazinkách. Po vyzvednutí urny se spojíte se hřbitovní správou, která má na starosti hřbitov, kde chcete syna uložit. A s ní si domluvíte další postup.

Likrem s.r.o.

Otevření hrobu

Iveta , 19.10.2015 (orlova )

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli musím mít povolení na otevření hrobu,byl otevřen před 14 lety,chtěla bych tam uložit urnu??

Dobrý den,

každé otevření hrobu musí být konzultováno se hřbitovní správou daného hřbitova.

Likrem s.r.o.

Urna

Zbyněl, 18.10.2015 (Praha)

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaký zákon popřípadě předpis jak má urna vypadat? Popřípadě jestli pohřebnictví má nějaké zásady? Jde mě o to jestli popel může být v čemkoli uzavíratelného např. hrnek s poklicí. Děkuji za odpověď nevšední otázky.

Dobrý den,

všechna krematoria používají standartizovanou plastovou urnu, která je opatřena unikátním identifikačním číslem, které koresponduje se záznamy v příslušném kremačním deníku. Je tedy zbytečné mít popel v jiných nádobách. Pokud chcete urnu mít doma, stačí zakoupit ozdobný obal, do kterého se ta úřední urna vejde. Je tedy zbytečné popel přesypávat.

Nabídku ozdobných uren najdete třeba zde: http://www.pohrebnictvi.eu/pohreb/eshop/27-1-Ozdobne-urny

Likrem s.r.o.

Zpopelněné ostatky

Božena Podzemná, 15.10.2015 (Blahutovice)

Je pravda že v urně je popel více lidí a je možné že tam nemusí být ani zrnkonašeho zesnulého?Děkuji

Dobrý den,

to rozhodně pravda není. Zkuste sledovat krematoria ve Vašem okolí. Občas se pořádají dny otevřených dveří. A přímo na místě se na vlastní oči se přesvědčíte, že toto je jeden z mnoha mýtu o pohřebnictví.

Likrem s.r.o.

Dotaz

Květoslava Pecinová, 02.10.2015 (Havlíčkův Brod)

Příbuzná chce být pohřbena do dvojhrobu, kde jeden ze zemřelých je uložen již 31 let. Je to dostatečná doba pro další uložení? Toto místo je v jiné obci, než je trvalé bydliště příbuzné. Jsou k tomu nutné nějaké formality? A dále by mne zajímalo, zda při zařizování pohřbu může pozůstalá rodina požádat pohřební službu o hudební doprovod na vlastním CD, samozřejmě s hudbou odpovídající obřadu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doba 31 let je zcela určitě dostatečná. Stačí kontaktovat příslušnou hřbitovní správu a ta Vám řekne všechny podrobnosti. Určitě můžete požádat o hudební doprovod s vlastním CD. Dnes již je běžné, že pohřební služby mají aparaturu na ozvučení venkovních prostranství.

Likrem s.r.o.

Hrob

Jirka, 27.09.2015 (Praha)

Dobrý den, jde si nechat postavit urnový hrob se jménem aniž by uvnitř někdo byl? Chtěl bych aby to byla pocta mě moc blizkemu a milovanému člověku,ale bohužel její rodina mi nechce vydat urnu a navíc mi vyhazuji květiny a svíčky z jejich hrobu. Děkuji

Dobrý den,

ano můžete. Pronajměte si na příslušném hřbitově hrobové místo a na něm si můžete nechat postavit náhrobek. Co bude na náhrobku napsáno je čistě Vaše věc.

Likrem s.r.o.

Urna

Vlasta, 26.09.2015 (Beroun)

Dobrý den,před 2. měsíci mi zemřela mi přítelkyně (39)po 3 letech společného soužití.Bohužel týden před plánovanou svatbou. Vypravovatelem pohřbu byla její matka,neboť jsem byl psychicky na dně. Po pohřbu jsem ji slušně žádal,zda by mi vydala urnu a dovolila mi jí pohřbít do vlastního nového hrobečku. Ona to zamítla s tím,ze ji chce uložit do jejich společného hrobu a na moje argumenty,že jsme chtěly být pohřbení vedle sebe mi odpovídá,že ona ví nejlíp co by její dcera chtěla. Moje otázka,je možné,když jsem ve stejné dědické skupině jako její matka,mít po smrti její matky,jakesi přednostní dědické právo na urnu své partnerky?

Dobrý den,

bohužel, toto zákon neupravuje. PS vydá urnu vždy vypraviteli pohřbu. Jak s ní on naloží, už je na jeho vůli. Jedinou možností je se dohodnout na kompromisu.

Likrem s.r.o.