Telefon: 485 101 112

Vložit dotaz do poradny »

Pohřební poradna - zodpovídány jsou dotazy, které se týkají pouze společnosti Likrem s.r.o.

Seznam zesnulých

Pavel Vondra, 09.03.2018 (Pardubice)

Dobrý večer, kde je možné najít seznam smutečních obřadů na příští týden? Zemřela známá paní a chceme ji doručit na obřad kytici. Nikde jsme nenašli takový seznam, který je v našem městě obvyklý.Děkuji za odpověď.

Seznam bude aktualizován v pondělí. Pokud chcete objednat kytici, zavolejte si na tel.: 485 101 112, zjistěte si, kdy má paní obřad. Poté se podívejte na nabídku smuteční vazby na stránce: http://www.pohrebnictvi.eu/pohreb/eshop/22-1-Pohrebni-kytice

Můžete objednat přes eshop, nebo pokud byste chtěl kytici ještě konzultovat, volejte 485 102 274 a s paní Bažantovou můžete Vaší objednávku probrat.

Likrem s.r.o.

Rozptyl

Volfová, 22.08.2017 (Liberec)

Dobrý den,nedávno zemřel můj otec a už máme doma jeho urnu s upraveným popelem. Chtěli bychom ho rozptýlit na paloučku u ruprechtického hřbitova. Rozptyly jsou prý prováděny jen na podzim a na jaře. Jak máme nyní postupovat a jaký je poplatek za rozptyl? Děkuji.

Dobrý den,

Veškerou agendu spojenou s provozem libereckých hřbitovů (nové smlouvy, prodloužení nájmu, ukládání uren do hrobů) zajišťuje Odbor správy veřejného majetku MML, se sídlem Jablonecká ulice (Liebiegova vila, č. p. 41/27, kancelář č. 1.12 v přízemí.

Dá se zjistit podle čísla urny jméno zemřelého?

Sára, 13.06.2017 (Jablonec nad Nisou)

Dobrý den,mám dotaz ohledně urny. Dá se podle čísla na urně zjistit jméno. Urna byla vložena do hrobu v roce 1996. Ale vzhledem k tomu, že v hrobu bylo více uren, nevíme zda je to ta správná. Jméno už není čitelné. Pohřeb zajišťovala vaše firma. Děkuji s pozdravem Stuhlíková

Dobrý den,

ano, dá se to zjistit. Zavolejte do kanceláře krematoria a domluvte se s nimi.

Likrem s.r.o.

hudba

Marie, 22.01.2017 (Vizovice)

Upravuje některý zákon možnost výběru hudby? Myslím, že by mělo být právona vlastní výběr - s vlastními cd nebo dvd...

Dobrý den,

zákon to neupravuje. Ale v dnešní době to není problém. Co si přejete, to na pohřbu zazní. Jen se z toho musí zaplatit poplatek autorským svazům. Což za Vás učiní PS u které byl pohřeb sjednán.

Likrem s.r.o.

mapka hrobů

xénie + Verča, 31.08.2016 (Liberec)

Dobrý den,proč není na likremu mapka rozmístnění hrobů podle čísel?nešlo by jí vytvořit?hledaly jsme hrob podle čísla,ale nevěděly jsme si rady jelikož na hrobech není číslo a ani není žádná mapka kde by se daly dohledat.děkujeme .

Dobrý den,

veškeré informace jsou dostupné v kanceláři správy hřbitova. Určitě Vám poradí.

Likrem s.r.o.

obřady rozptylu na loučce

xénie + Verča, 19.07.2016 (Liberec)

Dobrý den,dá se někde zjistit seznam rozptylu na loučce ?v minulosti se to dalo zjistit na vašich stránkách.děkuji .

Dobrý den,

tyto informace již nejsou dostupné. Pokud hledáte konkrétní jméno, kontaktujte hřbitovní správu.

Likrem s.r.o.

popel do památečního skla

Marcela, 06.06.2016 (Kladno)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat..kde by nám odborně vyndali trochu popela po zesnulé,před kremací jsme to nestihli zajistit nebot jsem to nevěděla ,že to musím dát vědět dopředu a ted nevím kam se obrátit..děkuji za odpověd

Dobrý den,

zavolejte nám na tel.: 485 101 112  - Jana Bartoňová a najdeme řešení.

Likrem s.r.o.

INFORMACE O PŘEMÍSTĚNÍ HROBU

HELENA VONDRÁČKOVÁ, 17.05.2016 (LIBEREC 14)

Dobrý den,prosím kde se dozvím o přemístění hrobu?Hrob je náhle bez ostatků i náhrobního kamene.

Všechny změny eviduje pouze příslušná správa hřbitova. Musíte se obrátit přímo tam.

Likrem s.r.o.

Rodinná Hrobka

Dvořáková Martina, 04.12.2015 (Vyškov na Moravě)

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně rodinné hrobky ,kterou naše rodina vlastní. Před 18 lety jsme tam pochovali naši maminku ve speciální rakvi s kovovou vložkou. Teď nám zemřel tatínek, který byl zpopelněn a rádi bychom urnu s jeho ostatky uložili tak též do hrobky. Jaké musíme splňovat podmínky ,aby mohla být hrobka otevřena a ostatky tatínka uloženy. Můžeme hrobku otevřít sami nebo je to nutné zadat firmě.Děkuji za odpověď Dvořáková

Dobrý den,

urnu můžete do hrobky nechat uložit. Ale vždy se souhlasem dané hřbitovní správy. Ta Vám také sdělí za jakých podmínek je otevření hrobky možné - viz. Řád veřejného pohřebiště na daném hřbitově.

Likrem s.r.o.

Hrobové místo s neurčeným počtem uren

Ondra, 16.11.2015 (Pardubický kraj)

Dobrý den, letos jsem zakoupil hrobové místo, v němž měla být uležena rakev z 20. let minulého století. Nyní vychází najevo, že za ta léta bylo do hrobu uloženo neurčité množství uren (1-3), jenž nejsou na první pohled vidět (po odsunutí desky). Chtěli bychom nechat urny rozptýlit, jen máme strach, aby se při hledání urny nepoškodily, jelikož nevíme přesně, kde se nacházejí. Můžete mi prosím poradit postup?

Dobrý den,

nejjednoduší je dojít na hřbitovní správu a tam jim sdělit Váš záměr. Určitě tam mají k dispozici hrobníka, který Vám urny odborně vyzvedne, aniž by cokoli poškodil.

Likrem s.r.o.